Ćwiczenia bez rutyny!

ketleDzisiaj będzie fitnesowo. A mianowicie co zrobić aby nie popaść w rutynę. Kiedy ćwiczy się samemu ze sobą w domowym zaciszu, mamy ten komfort, że sami dopasowujemy ćwiczenia do siebie. I wybieramy te, które najbardziej lubimy i potrzebujemy. Jednak ileż można robić w kółko jedno i to samo? (No bo przecież nie zacznę robić ćwiczeń, których nie lubię) No właśnie. Jednym ze sposobów aby nie popaść w nudną rutynę jest urozmaicenie swoich ćwiczeń po przez sprzęt. Mogą to być hantelki czy twistery albo sprzęt bardziej wyszukany. Wiele ciekawych sprzętów do ćwiczeń możecie znaleźć tutaj -> http://importmania.pl/ , jeśli lubicie sprzęty ciekawe (i nie jednokrotnie ciężko dostępne) to warto tam zaglądnąć. Dzisiaj powiem słów kilka o sprzętach bardziej podstawowych i łatwo dostępnych a od których warto zacząć urozmaicanie swojego treningu.

Obciążenie
Mamy tutaj do wyboru klasyczne hantle, czy zyskujące coraz większą popularność kettlebell. Różnorodność kształtów, kolorów i wagi jest tutaj nie bez znaczenia. Każdy znajdzie coś co będzie mu najlepiej odpowiadać. Obciążenie nie tylko zwiększa trudność ćwiczeń, ale możemy także je wykorzystać do nowych ćwiczeń. Na zmianę odkładać i podnosić. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia… no i wydolność naszego organizmu.

Motylek
Możemy go użyć do ćwiczenia zarówno ramion jak i nóg. Kiedy ćwiczymi nim ramiona, w zależności od wysokości na jakiej go trzymamy, ćwiczymy różne partie mięśni. Co tu będę się trudzić nad opisaniem… macie obrazek 😀
motylek_cwiczenia

Twister
Wiadomo o co chodzi, mamy „kręcić bioderkami” tak żeby nie zakręciło się nam w głowie. Możemy także połączyć to z przysiadami czy też zrobić combo używając dwóch twisterów na raz. Nawet ręce można ćwiczyć. Nie wierzycie? To patrzcie..
twister

To są trzy według mnie podstawowe i niezbędne urządzenia w domowej siłowni. A jaki jest wasz ćwiczeniowy niezbędnik?

2 myśli do „Ćwiczenia bez rutyny!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *