Alicja Konarska/ Wrzesień 18, 2017/ PO MOJEMU/ 2 comments

Gorszy dzień może zdarzyć się każdemu. Ot taka popularna przypadłość, jednak kiedy dotyczy ona Mamy (czyt. jedynej osoby, która jest w stanie ogarnąć całą rodzinę), masz poczucie, że ten jeden gorszy dzień jest w stanie zdziesiątkować całą ludzką populacje.

Jak uniknąć zagłady?
Najważniejsze to przetrwać do kolejnego wschodu słońca. Wedle ludowych podań, Mamy to istoty niezniszczalne, więc jeden gorszy dzień ich nie złamie. Jednak jak sobie poradzić, kiedy Mama jest niedysponowana? Tutaj wszystkie chwyty są dozwolone… najważniejsze to przetrać.

Jak zdobyć pożywienie?
Co prawda jeden dzień głodówki nikogo nie zabił, jednak lepiej uniknąć zakłócającego ciszę i spokój regenerującej się Mamy, burczenia w brzuchy. Niewinne burczenie naszego brzucha może sprawić, że Mama zużyje resztki sił na przygotowanie posiłku. Co za tym idzie jej regeneracja potrwa dłużej… może nawet dwa dni. O zgrozo! W celu zdobycie pożywienie, można przeglądnąć lodówkę, zamrażarkę lub… zadzwonić po pizze.

Jak skrócić męki?
Wszystko co złe kiedyś się kończy… ale może tak mogłoby się skończyć szybciej. Każdy chciałby zły dzień zamienić np na złą godzinę. Czyli co zrobić aby Mama szybciej wróciła do siebie? Teoretycznie gorący rosół może pomóc… ale z kąt go zdobyć, gdy nikt oprócz Mamy nie umie gotować?! Dobry na regenerację jest także sen. Umożliwienie Mamie snu będzie jednak wymagało od nas niebywałej samodzielności, zaradności i ciszy (tyczy się to i Taty i Dzieci). Jest to stan trudny do osiągnięcia nawet w warunkach laboratoryjnych. Co za tym idzie pozostaje nam jedno… Módlmy się! O ocalenie Mamy a wraz z nią całego naszego rodzinnego imperium. Amen!


Jeśli Ci się spodobało udostępnij! Zachęcam również do pozostawienia śladu po sobie w komentarzu 😉

Share this Post

2 Comments

    1. O jakiś ślad! Pójdę tym tropem… TUP TUP TUP

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*