Antykwariat… bo książki mają dusze ZAWSZE

antykwariatJak byłam w szpitalu, nie mogłam się doczekać jak przeczytam Gabrysiowi pierwszą książeczkę. Teraz jesteśmy już w domu więc mogę czytać i Gabrysiowi i Anice ile dusza zapragnie. 😀 Ale jeśli chodzi o książki jestem maniaczką, a że Mąż podziela moją obsesje to Dzieci książeczek mają pod dostatkiem. Ale chciałam się z Wami podzielić pewną ciekawą opcją jeśli chodzi o nabywanie książek. A mianowicie mowa tutaj będzie o takim miejscu jak np http://tezeusz.pl/ , które oprócz księgarni jest również antykwariatem. Możesz kupić tam książkę nową lub używaną. Co ciekawe jeszcze do niedawna myślałam, że antykwariaty to przeżytek i już nie można ich spotkać w realnym świecie. Jak dobrze, że się myliłam! Ktoś może powiedzieć po co kupować używaną książkę jeśli można kupić nową… więc ja Wam powiem dlaczego warto kupować książki używane 😉

Cena
Wiadomo, używane kosztują znacznie mniej. A niektóre pozycje, które jako nowe kosztują naprawdę sporo,  jako używane ich cena już nie przeraża a wręcz robi się przystępna.

Unikaty
Niejednokrotnie książki, które nas interesują przestały być wydawane już jakiś czas temu. Antykwariat to nasza jedyna nadzieja na znalezienie naszej „perełki”.

Notatki
O wiele łatwiej jest notować na marginesach, podkreślać ulubione cytaty w książce używanej. A dodatkowo zawsze jest szansa na znalezienie w niej czyichś złotych myśli, które nas natchną. 😉

Książki dla Dzieci
No cóż, książki dziecięce można kupić w stanie niemal idealnym. Kupuje książkę, która wygląda jak nowa a jest w cenie używanej. A biorąc pod uwagę destrukcyjne właściwości dziecięcych zabaw… zdecydowanie mnie będzie nas bolało serce jeśli destrukcja dopadnie książkę używaną, która nie kosztowała za wiele.

Antykwariat to magiczne miejsce, pełne książek… a każda książka ma duszę, swoją historie i po prostu to coś w sobie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *