Alicja Konarska/ Luty 18, 2017/ Bez kategorii/ 3 comments

Kiedy marzy nam się śliczny uśmiech, a nie jesteśmy jego szczęśliwymi posiadaczami, najpewniej wpiszemy w Google coś w stylu „ortodonta Kraków„. Jednak droga do celu jest dosyć długa. Czy warto się na nią zdecydować? Rozważając wszystkie za i przeciw, warto wziąść pod uwagę kilka czynników.

Czas

Aparat ortodontyczny to zdecydowanie decyzja długo terminowa. Średni czas noszenia aparatu na zębach to około 2,5 roku. Lepiej być pewnym że nie rozmyślimy się z niego po tygodniu.

Pocałunek

Nie da się ukryć że bliskość i czułość są w życiu ważne. Czy pocałunek traci na wartości kiedy my lub nasz Ukochany nosimy aparat na zębach? Nie! Ale bez aparatu całuję się zdecydowanie lepiej i przyjemniej.

Higiena

Dodatkowy czas na higiene jamy ustnej to to z czym również musimy się liczyć. Aparat ortodontyczny tworzy sporo przestrzeni, do której mogą się dostać nie porządane resztki jedzenia. Co za tym idzie… trzeba te wszystkie przestrzenie dokładnie czyścić.

Rodzaj aparatu

Najpopularniejszy i najskuteczniejszy aparat ortodontyczny to aparat na stałe. I o takim aparacie myślałam pisząc ten wpis. Aparat ortodontyczny zdejmowany to ciekawa alternatywa. Jednak  jego skuteczność zależy od naszej sumienności, a nasza wada zgryzu warunkuje to czy w ogóle taki aparat wchodzi w grę.
Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby i cele. Jedni zrobią wszystko dla prostych ząbków, innych skutecznie zniechęci najmniejszy drobiazg. A Ty do której grupy należysz?

P.S. Nosiłem to wiem

Ten akapit będzie wpisem gościnnym – moim, czyli męża gospodyni tego bloga. Z bardzo prostego powodu – sam nosiłem przez lata aparat ortodontyczny… Więc co nieco o tym wiem.
Dlaczego zacząłeś nosić aparat?

No jak to? Bo miałem krzywe zęby! Nie było tragedii, ale dobrze też nie. I kiedy tylko rodzice zaproponowali mi jego noszenie, niewiele się zastanawiałem.

Czy nie miałeś oporów?

Nie. Akurat trafiłem na czas, kiedy noszenie aparatów… było po prostu w modzie. Sporo moich znajomych je miało, było to zupełnie normalne. Był to czas gimnazjum, więc nie było w tym nic dziwnego.

Czy nie żałowałeś?

Nie. Mimo, że nosiłem go dość długo (bo ponad 3 lata) uważam, że było warto. W końcu efekty widać aż po dziś dzień.

 

Na zakończenie dodam tylko, że kiedy poznałem Alicję… byłem akurat w ostatnich miesiącach noszenia aparatu. Więc ten akapit o pocałunkach… No cóż, myślę, że jest autentyczny.

Miłosz

Share this Post

3 Comments

    1. Dziękuje 😉

  1. Ja swojego 15 letniego syna wysłałam do pro ortodont. Oboje stwierdzilismy, ze warto sie zdecydowac na aparat bo zdrowy usmiech to w koncu wizytowka kazdego czlowieka. Minal juz rok od kiedy Sebek nosi aparat i calkiem dobrze sobie z tym radzi…co do całowania to nie wiem i wiedzieć nie chce 😀

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*