DIY: Cukrowy peeling do ust

Alicja Konarska/ 27 maja, 2015/ KOSMETYCZNIE/ 0 comments

Chyba każda z nas Kobiet lubi mieć chwilę dla siebie, gdy może się odprężyć, zrelaksować i zadbać o samą siebie (idealny prezent dla siebie z okazji Dnia Mamy). Przyznam się szczerze, że od czasu do czasu lubię sobie sama zrobić jakiś spersonalizowany kosmetyk i dzisiaj napisze Wam właśnie o takim kosmetyku. Oczyszczanie twarzy w domu, a dokladniej ust, czyli domowej roboty cukrowy peeling do ust o smaku „rafaello”.

Co jest potrzebne do stworzenia tego słodkiego kosmetycznego cuda?

FullSizeRender (4)-biały cukier
-olej kokosowy
-wiórki kokosowe
-aromat migdałowy (opcjonalnie)
-pojemniczek (na nasz peeling oczywiście ;))

Bierzemy cukier i olej w propocji mniej więcej FullSizeRender (20)3:1, czyli trzy łyżeczki cukru i jedna łyżeczka oleju. Następnie mieszamy to w miseczce. Dodajemy łyżeczkę wiórków kokosowych i jedną krople aromatu migdałowego. Teraz wystarczy wymieszać i gotowe! Jeśli nie odpowiada Wam ten smak, możecie stworzyć własny. Jedyne o czym należy pamiętać to to, że baza to cukier+olej (np. cukier trzcinowy+oliwa z oliwek). Zaś dodatki powinny być jadalne np. cynamon, aromaty, można też użyć barwników sporzywczych. Powodzenia! I udanego relaksu! 😉FullSizeRender (21)

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*