Jak przygotować siebie i auto do podróży

bzkOstatnio pisałam o tym jak przetrwać długą podróż autem z dzieckiem. Dzisiaj napisze o tym jak przygotować auto do podróży tak, abyśmy czuli się spokojni. Jestem kobietą i choć nie do końca wiem gdzie są bębny hamulcowe mam nadzieje, że komuś przyda się kilka moich wskazówek. A oto one

Przegląd
Na około 4-3 tygodnie przed planowanym wyjazdem, warto oddać auto do mechanika. Najlepiej jeśli mamy jakiegoś zaufanego mechanika. Uprzedzić go, że planujemy dłuższą podróż, a On już będzie wiedział co nalerzy zrobić przy aucie i jakie oleje wymienić.

Nie jedz sam
Jeśli to oczywiście możliwe, postaraj się jechać ze zanjomymi. Ja kiedy wiem, że jeszcze kilka aut na trasie to „nasi” czuje się spokojniejsza. Zawsze łatwiej sobie poradzić z nieprzewidzianymi wypadkami jak jest nas więcej. Nawet jakby się nam skończył płyn do spryskiwaczy może okazać się, że ktoś ma zapasowy w bagażniku.

CB Radio
Nam akurat służy do komunikowania się między sobą na trasie. Ale nieraz służy też jako informacja drogowa, rozrywka i pomoc w jednym. W dłuższą drogę napewno warto sie w nie zaopatrzyć.

GPS
Aktualnie nie wyobrażam sobie wyruszenia w trase, której nie znam bez GPS-a. Olbrzymia pomoc zwłaszcza jak pomylimy trase. Jednak oprócz trasy pomaga także wyszukać restauracje czy stacje paliw, które są przy naszej trasie. Wiele przydatnych opcji w jednym urządzeniu, które zaoszczędzą nam czasu.

Sprzęt w aucie
Warto poświęcić chwilę i sprawdzić czy aby napewno mamy wszystkie niezbędne rzeczy w aucie. Typu apteczka, kamizelka, gaśnica. No i oczywiście lina holownicza i hak do holowania. I oby to wszystko nam się nie przydało, ale lepiej mieć, niż nie mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *