Jak wybrać auto rodzinne?

Dzisiaj będzie nieco motoryzacyjnie, a co ciekawe do tego wpisu natchnęło mnie nasze wyjście ze szpitala. Bo mieć prawo jazdy i auto to dopiero połowa sukcesu. Każdy posiadacz czterech kółek, wie że posiadanie samochodu to także spory koszt… paliwo, koła, drobne usterki itd. Wymieniać można by w nieskończoność.  Prędzej czy później przyjdzie nam przeszukać stronę taką jak ta http://www.mamauto.pl/ w poszukiwaniu części zamiennej do naszego ukochanego autka. Tego się nie uniknie. Ale możemy uniknąć bólu portfela. Czyli jak wybrać auto rodzinne idealne, które sprawi, że nie będzie nam szkoda, żadnej wydanej na niego złotówki. Ba! Nawet byśmy wydali więcej, żeby je rozpieścić.

Wygląd to nie wszystko
Choć wygląd jest ważny. Wiadomo, auto musi mieć design, odpowiedni kształt i kolor. Jednak nie skupiajmy się tylko na tym, bo tak na prawdę to nie jest najważniejsze.

Pojemność
Brzmi banalnie co? Ale z doświadczenia wiem, że to bardzo ważny punkt. Miło jest jeśli dziecięcy wózek nie wchodzi na wcisk, a oprócz niego coś jeszcze zmieści się do bagażnika. Wiadomo, niewielkie zakupy zmieszczą się do każdego auta. Ale… no właśnie zawsze jest jakieś ale. Co roku jeździsz na wakacje, a zimą na narty? Upewnij się, że twoje auto pomieści nie tylko Ciebie ale także bagaż i pasażerów. I pamiętaj… choć dzieci są małe to ich foteliki zajmują sporo miejsca. (ale masz dodatkową przestrzeń ładowną pod nogami brzdąców)

Bezpieczeństwo
Czyli np blokada tylnych drzwi aby dziecko nie wysiadało samo. Bo moment gdy wysiadasz z auta a równo z Tobą twoje 2 letnie dziecko, jest nieco zabawny ale jeszcze bardziej przerażający.

Komfort
Jeśli z tyłu mają zmieścić się dwa foteliki, warto sprawdzić czy np środkowy fotel się rozkłada tworząc podstawkę pod napoje i … zabawki. A może przyciemniane szyby żeby dzieci nie raziło słońce?

Opcje dodatkowe
Każdy z nas ma jakieś wymagania dodatkowe, może to być np łatwy dostęp do bagażnika w trakcie jazdy ( w tedy nie trzeba trzymać wszystkich zabawek przy sobie). Albo fotele tylnie składane na płasko (tak aby łóżeczko dziecięce zmieściło się bez rozkładania).

Każda rodzina ma inne wymagania i oczekiwania co do auta. Tej wpis ma na celu jedynie zainspirować do głębszego zastanowienia. Nam udało się (w końcu) stać się szczęśliwymi posiadaczami rodzinnego auta idealnego dla nas. A jakie są wasze potrzeby i oczekiwania odnośnie pojazdu rodzinnego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *