Jak zachęcić Tate do zajmowania się noworodkiem? – projekt wyprawka

Alicja Konarska/ 12 listopada, 2015/ PO MOJEMU/ 0 comments

FullSizeRender (28)O tym, że relacje dziecka z Tatą są bardzo ważne i równie ważne jest to, aby dbać o nie już od początku, chyba nie muszę nikogo przekonywać. Ale nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Dlaczego? Tatusiowe z reguły z wytęsknieniem wyczekują momentu kiedy będą mogli się z naszym brzdącem porozumieć. A na to jednak trzeba troszkę poczekać. Aby uprzyjemnić ten czas oczekiwania obojgu i tym samym zachęcić naszego dumnego Tate do budowania relacji z potomstwem, warto o nim pomyśleć już przy kompletowaniu wyprawki. Jak? To proste! Zastanów się co Tatuś lubi najbardziej, jakie ma pasje i zainteresowania i wkomponuj to w wyprawkę. Ja poradziłam sobie z tym z pomocą TINY STAR. Ponieważ mój Mąż jest muzykiem i kompozytorem… poduszkę do karmienia wybrałam właśnie z myślą o nim. Czy może być lepsze otoczenia dla dziecka muzyka niż nuty, klucze wiolinowe itp. Chyba nie! A tym sprytnym sposobem dałam im już od początku wspólny temat do rozmów i monologów. Tak, monologów… nie oszukujmy się, na początku to my w kółko nawijamy do dziecka (więc warto dać sobie temat do tych długich wywodów). Ale nie zapominajmy też o tym, że poduszka do karmienia nie musi służyć tylko do karmienia. Przyda nam się ona również w wielu innych sytuacjach, a oto kilka z nich.
FullSizeRender (27)
W CIĄŻY
W tym pięknym stanie, nie jednokrotnie jesteśmy skazane na niewygodę, ale z tą poduszką bardzo łatwo możemy sobie w niej ulżyć. Możemy podłożyć ją pod opuchnięte i zmęczone nogi albo pod ciążący brzuszek. Równie dobrze sprawdzi się pod głową czy plecami. Sprawdziłam i naprawdę polecam.
FullSizeRender (29)
W PODRÓŻY
Jest wręcz idealna! Pod głowę, gdy chcesz się chwile zdrzemnąć czy do ustabilizowania brzdąc gdy ambitnie przewijasz go na tylnym siedzeniu. No i oczywiście do nakarmienia naszej wiecznie głodnej pociechy.
FullSizeRender (31)
DO SPANIA
Nie da się ukryć że ta poduszka od TINY STAR jest wręcz obłędnie wygodna. Położenie na niej głowy na dłużej niż 5min grozi uśnięciem. Naprawdę! Pewnie dlatego tak łatwo poszło Mężowi ululanie Aniki ostatnio. Mam nadzieję, że Gabryś też będzie tak chętnie usypiał z jej pomocą.
FullSizeRender (30)
DO NATCHNIENIA
Nie raz szukamy inspiracji czy twórczej weny która nam się gdzieś zgubiła. Muzyczne wzory jak nic innego przyciągają ją z powrotem. Nie ważne czy szukasz inspiracji do tekstu, muzyki czy ciekawej i twórczej zabawy z dzieckiem, to pomaga.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*