Alicja Konarska/ Wrzesień 8, 2015/ KOSMETYCZNIE, PO MOJEMU/ 0 comments

Choć zaczoł się już rok szkolny ja myślami nadal trzymam się wakacji. A właściwie to one też się mnie jeszcze troche trzymają. Dlaczego? Bo choć wypoczęłam, to morska woda i słońce pozostawiły ślady na mojej skórze i włosach i to nie tylko w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tak więc, dzisiaj będzie o tym, że wyjerzdzając na wakacje należy pamiętać nie tylko o ubezpieczeniu w firmie takiej jak ta http://proagents.pl/ , ale przede wszystkim o odpowiednich kosmetykach. Jakie kosmetyki nad morze? Na podstawie własnych doświadczeń (i nie tylko), oto o jakie kosmetyki radzę się zatroszczyć nad morzem.

Filtry UV
ziajka-emulsja-wodoodpor_42Rzecz chyba najbardziej oczywista. Każdy z nas ma inną skóre z innymi skłonnościami do opalania, dlatego filtry UV należy dobierać rozważnie. Warto pamiętać jednak aby wziąść ze sobą chociarz jeden filtr 50spf dla dzieci. My korzystaliśmy z filtra 50spf dla dzieci z ziaji. Filtry dla dzieci oprucz wysokiego spf, charakteryzują się naprawdę dobrą wodoodpornością i ponadprzeciętną ochroną skóry. Taki krem jest idealny nie tylko do wrażliwej skóry dziecka ale także na znamiona (chyba nikt nie chce mieć czerniaka ;P) oraz na miejsca, które „spaliliśmy” na słońcu. Warstwa ochronna, którą tworzy filtr dziecięcy pozwala aby miejsca już cierpiące mogły się spokojnie goić bez ryzyka zaostrzania tego stanu.

Balsam po opalaniu
garnierOsobiście zamiast balsamu który ma dopisek „po opalaniu” radzę wziąść nieco bardziej sprawdzony balsam. Najlepiej sprawdzi się balsam do skury bardzo suchej, jeśli mamy jakiś wcześniej przez nas sprawdzony i wypróbowany to najlpiej właśnie jego zabrać ze sobą. U nas najlepiej sprawdzał się garnier do skóry bardzo suchej (ten czerwony). Muszę przyznać, że jak wiedziałam, że jest świetny, to na wakacjach poprostu działał cuda.

Szampon i odżywka do włosów
isana_professional_oil_careMorska woda i słońce potrafią zrobic niezły sajgon na głowie. Wysuszają, niszczą, rozdwajają… aż po pewnym czasie zamiast włosów mamy siano. Jak temu zapobiec? Mój sposób to szampon i odżywka do włosów z serii oil. Kto choc raz słyszał o olejowaniu, może domyślac sie o co chodzi. Oleje potrafią zdziałać cuda na włosach. Niesamowicie nawilżają i regenerują. Nie każdy znajdzie czas na wakacjach aby poddawać włosy olejowaniu. Ale ja widzę po moich włosachjak wiele potrafią dać kosmetyki z olejami. U mnie najlepiej sprawdziła się seria Isana Professional OIL CARE.

Żel pod prysznic
dove-plyn-do-kapieli-500-ml-indulging-cream-carry-bathMimo iż co chwila się balsamujemy i staramy się nawilżyć naszą skórę, czasem może ona potrzebować czegoś więcej. Większość płynów i żelów pod prysznic zawiera SLS dzięki czemu fajnie się pienią i super wysuszają skóre. Dla większego komfortu naszej skóry zwłaszcza w niesprzyjających nad morskich warunkach polecam Płyn do kompieli DAVE. Może słabiej się pieni ale już kompiel jest łagodzeniem i nawilżeniem dla naszej skóry.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*