Alicja Konarska/ Grudzień 22, 2015/ PO MOJEMU/ 2 comments

sofaPonieważ poród zbliża się wielkimi krokami, oprócz wyprawki, czeka nas także decyzja co do łóżeczka dla Aniki. Jakie łóżko dziecięce wybrać? Firmy takie jak ta http://meblohand.eu/ , pokazują nam wiele możliwości i opcji. Aż trudno się zdecydować. Dlatego postanowiliśmy dokładnie przeanalizować nasze potrzeby i podjąć tą trudną decyzje. Nasz wybór padł na sofę dziecięcą 3w1. Dlaczego? Oto powody:

Przystawka
Sami jesteśmy maniakami spania na samym materacu, co czyni z tej sofy idealną dostawkę do naszego łóżka. My mamy swoje, Anika swoje, ale nie straszny nam żaden zły sen, bo wystarczy się przeturlać i wtulić między rodziców.

Kilka opcji
Takie łóżeczko może służyć za narożnik, sofę lub materac. Tylko od nas zależy czego potrzebujemy w danym momencie. Narożnik zajmuje najmniej miejsca, sofa jest wygodna do zabawy, materac sprzyja kolorowym snom.

Idealna do zabawy
Bardzo łatwo da się z niej zrobić wspaniałą baze dla dziecka. No a chyba nie ma brzdąca, który by nie lubiał bawić się w bazie. Dodatkowo jest to powierzchnia do, której podświadomie Anika się ogranicza podczas zabawy. A polega to na tym, że wszystkie zabawki lądują na sofie. Jest to olbrzymie ułatwienie przy sprzątaniu i utrzymaniu porządku w pokoju.

Dodatkowe poduchy
Poduszki zawsze się przydadzą… zwłaszcza z z ulubionym wzorem dziecka. Można pokazać gdzie są kotki, policzyć je i rozpocząć wojnę na poduszki!

Także do łóżka
W razie potrzeby spokojnie można nam taka „sofa” posłużyć za materac do normalnego łóżka. Wybór należy do nas, możliwości mamy wiele.

Bezpieczeństwo
Anika już bez problemu wspina się na łóżka i nie tylko. Jednak mam świadomość, że zabawy małych dzieci, mają miejsce głównie na poziomie podłogi. Gabryś będzie bezpieczniejszy bawiąc się z Anika na takim łóżeczku. Niemal nie ma możliwości upadku z takiej wysokości. A miękki materac zwiększa bezpieczeństwo i komfort,  nie ma się w końcu o co uderzyć, bo i nie ma twardych kantów.

W tej chwili to jest nasza opcja idealna. A jaka jest Wasza?

Share this Post

2 Comments

  1. Moim zdaniem to proste i funkcjonalne rozwiązanie idealne do pokoju dziecięcego i nie tylko.
    Jestem na plus 🙂

    1. Dokładnie! Dodatkowo jest całkiem łatwe do spakowania na wyjazd 😀

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*