Alicja Konarska/ Wrzesień 25, 2017/ PO MOJEMU/ 0 comments

Jesień… piękne kolorowe liście, wirującymi ruchami jak baletnica opadające na ziemie. Delikatnie promienie słońca i wiatr wirujący w delikatnie w kosmykach naszych włosów. Idealna pora roku… chyba, że pokarze swoją drugą twarz. Zimno jak na lodowcu, mokro jakbyśmy wchodzili do jezioro a nie na pole, wiatr to bardziej huragan niż zefirek, a to dopełnione wszechogarniającym mrokiem. Chandra murowana… a co gorsza, raczej nie możemy czekać zakopać się w kołdrze i czekać aż sama minie. Jak sobie z nią poradzić? Oto kilka moich sposobów.

#1 Gorąca czekolada
Ten napój bogów chyba każdego wprowadziłby w dobry nastrój. Mój przepis to tabliczka czekolady połączona z 0,5l mleka. Ideał to jescze bita śmietana na wierzch i kruche ciasteczko do zagryzania.  Czekolada podana w taki sposób idealnie zwalcza zimne stopy i dłonie oraz dodaje energii.

#2 Koc
Brzmi banalnie co? Ale z doświadczenia wiem, że ciepły milusi koc to nasz dobry przyjaciel w w walce z chandrą. Kiedy się nim owiniesz nadal możesz wykonywać wiele podstawowych domowych czynności. Jak np zrobienie sobie gorącej czekolady. Chwila działania w kocu napełnia nas jakby pozytywnym ciepełkiem. I już po chwili mamy go w sobie tyle aby zacząć w miarę normalnie funkcjonować bez kocowego obciążenia.

#3 Książka
I tutaj najlepiej żeby nasz wybór padł na pozytywną, motywującą książkę. Coś w stylu z kim przystajesz takim się stajesz. Dobra książka, zmieni nastawienie i zrelaksuje. A czy jest coś lepszego na zły nastrój niż relaks?

#4 Bądź dzieckiem
Każdy czasem tego potrzebuje, żeby po prostu poczuć się jak dziecko. Olać wszystko i budować wierze z klocków, a może porysować lub zrobić coś DIY. To co lubi każde dziecko a my jako dorośli nieraz nie znajdujemy na to czasu. A może warto od czasu do czasu się zatrzymać i po prostu zacząć żyć chwilą.


A jakie są twoje sposoby na jesienną chandrę?

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*