Kiedy czas na drugie dziecko?

FullSizeRender (23)Kiedy czas na drugie dziecko? Chyba większość rodziców, którzy chcą miłością obdarzyć więcej niż jedno dziecko, prędzej czy później zacznie zadawać sobie to pytanie. Nie ma odpowiedzi uniwersalnej. Jedni będą woleli mieć dzieci „rok po roku”, żeby szybko mieć z głowy okres pieluchowy. Inni będą preferować większy odstęp czasu, na tyle by pierworodny/a mógł nieco bardziej pomóc przy kolejnym brzdącu. Dla mnie idealna różnica to 2-3 lata. Dlaczego?

1. Z doświadczenia wiem, że jest to różnica wieku, przy której rodzeństwo się dogaduję. Jest na tyle mała, że są w stanie znaleść wspólny język. I na tyle duża, że starsze będzie pomagać młodszemu.

2. Organizm Mamy jest w stanie zregenerować się na tyle, żeby druFullSizeRender (24)ga ciąża nie była zbyt dużym obciążeniem.

3. Kupujemy pampersy tylko dla najmłodszego, bo starsze jest już odpieluchowane (przynajmniej ja takie mam założenia).

4. Jeśli karmisz piersią, pierwszego brzdąca możesz karmić całkiem sporo. Maksymalnie wg zaleceń lekarza powinno się karmic maksymalnie do 20 tygodnia ciąży.

Nam się udało FullSizeRender (25)i różnica wieku wyniesie dokładnie 2 lata. Na drugie urodzinki Aniki powinniśmy mniej więcej wyjść ze szpitala z drugim brzdącem. Myśle, że każdy ma swój idealny czas na drugie dzieckie, zaplanowany albo i nie. Ten czas jest idealny dla nas. 😉

4 myśli do „Kiedy czas na drugie dziecko?”

  1. Mi się marzyła trzyletnia różnica. Nie do końca niestety jest się w stanie zaplanować tego dokładnie, zwłaszcza jak z zachodzeniem w ciążę problemy. I tak wyszło, że będą prawie równe cztery lata – z czego ogromnie się wszyscy, na czele z córką cieszymy ;))

    1. Mi tak, zaleciła lekarka. Ale może to przez to, że miałam cesarke wcześniej i choruje na epilepsje… kto wie. Ale dobrze wiedzieć 😉 Może w takim razie pokarmie nieco dłużej 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *