Kokon niemowlęcy – projekt wyprawka

Alicja Konarska/ 4 listopada, 2015/ PO MOJEMU, RECENZJE/ 0 comments

Tworzenie dziecięcej wyprawki to nie lada wyzwanie. Przy pierwszym dziecku była ono kompletowana na czuja, teraz już wiem czego potrzebuje, czego oczekuje i co się sprawdzi w naszym przypadku. I właśnie tym będę się z Wami stopniowo dzieliła. Takimi moimi wyprawkowymi „perełkami”. Dzisiaj słów kilka o Kokonie niemowlęcym od TINY STAR, który przykuł moją uwagę jak tylko go zobaczyłam. Kokon swoją funkcjonalnością przypomina nieco rożek niemowlęcy, bo tak jak on delikatnie otula nasze maleństwo. Jednak ma on jeszcze masę innych zastosowań, a to co mnie w nim oczarowało to jego niesamowita praktyczność w podróży. A teraz kilka praktycznych przykładów zastosowania owego kokona:FullSizeRender (25)

W łóżeczku
Małe dziecko nie umie się jeszcze samo odkryć czy przykryć, niestety skutecznie umie wpełznąć pod kołdrę i ograniczyć sobie dostęp do powietrza. Ponieważ moja córeczka umiała tak wpełznąć nawet do rożka, myślę że w tym przypadku kokon sprawdzi się idealnie. Nie pozwoli spełznąć brzdącowi za bardzo w dół i jest odkryty więc nie ograniczy dopływu powietrza.FullSizeRender (23)

W wózku
Kokon idealnie się sprawdzi również jako wkład do wózka. Miękkie i grube brzegi otulają naszego brzdąca gwarantując mu dodatkowe ocieplenie i izolacje od wszelkich możliwych przeciągów. Co jest dla mnie szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że kolejny członek rodziny pojawi się zimową porą.FullSizeRender (24)

Przewijak
Jest to olbrzymie ułatwienie i ograniczenie zbędnego bagażu w podróży. Kiedy wyjeżdżamy, ten wielofunkcyjny kokon może nam bez problemu posłużyć jako otulacz i jako przewijak (jeśli ktoś chociaż raz musiał przewijać dziecko w samochodzie na pewno to doceni). W przypadku najmłodszych dzieci kokon sprawdzi się także jako…FullSizeRender (21)

Łóżeczko turystyczne

A dokładniej takie mini łóżeczko w naszym łóżku. Idealne gdy wyjeżdżamy tylko na weekend i nie chcemy brać nadmiaru bagażu albo gdy spontanicznie nocujemy u znajomych na materacu polowym. W kokonie dziecko nie spełznie w niebezpieczne rejony łóżka, a dzięki bliskości rodziców będzie lepiej spało w nowym miejscu.FullSizeRender (22)

Kojec
W tej funkcji kokon się sprawdzi i w domu i w podróży. Nie musimy brać malca cały czas na ręce i wszystkich czynności wykonywać z nim. Możemy go spokojnie położyć w kokonie i tym samym zyskać czas chociażby na to, żeby się w spokoju ubrać. A miękkie brzegi kokonu uniemożliwią malcowi wypełznięcie w niebezpieczne rejony.FullSizeRender (26)

Mata do zabawy
Kojec jest na tyle duży dla małego dziecka, że spokojnie może mu służyć za mate do zabaw. A dzięki mięciutkim brzegom zabawki mu tak łatwo nie uciekną.

Poza tym kokon nie posiada żadnych twardych elementów, jest cały mięciutki a jego brzegi możemy regulować za pomocą bawełnianego sznureczka. Cały kokon możemy z łatwością spakować do wytrzymałego bawełnianego worka, który jest w komplecie i od razu pakowanie w podróż robi się łatwiejsze. A to co mnie bezkonkurencyjnie przekonało do kokonu, to reakcja Aniki, która jak tylko go zobaczyła upchała się do niego i… poszła spać (co z resztą widać na zdjęciach 😉 ). W moich oczach jej reakcja to najlepsza gwarancja, że ten kokonik to był właściwy wybór.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*