Macierzyństwo… to Ci się przyda

Alicja Konarska/ 13 marca, 2017/ Bez kategorii/ 0 comments

Dzisiaj będzie co nieco o rzeczach, które mi wyjątkowo ułatwiają macierzyństwo. Dwójka czy trójka Brzdąców to całkiem fajne wyzwanie. Jak sobie jednak poradzić z taką rozbrykaną gromadką? Zdążyć na czas na umówione spotkanie? Ugotować obiad? Posprzątać?

Auto
Choć dla dzieci podróż tramwajem, autobusem czy pociągiem to olbrzymia frajda, nie wyobrażam sobie nie mieć auta przy więcej niż jednym dziecku. Nagła potrzeba do toalety, nie zatrzyma autobusu, ale kiedy Tata prowadzi to na pewno do toalety dotrzemy szybciej. Swoboda podróży małych i dużych, gdzie godzinę wyjazdu jak i postoje dopasowujemy do siebie… a tak na prawdę do dzieci. My podróżujemy na tyle często, że gdyby nasze auto spotkała dłuższa usterka to prędzej wypożyczyłabym auto w serwisie takim jak ten http://automaks.pl/ niż zrezygnowała z niego na dłuższy czas.

Thermomix
Urządzenie wielofunkcyjne dzięki, któremu nie przypalam obiadów. Przyznam się też, że nie lubię mieć ogromu brudnych naczyń, a dzięki thermomixowi jestem w stanie cały obiad zrobić w jednym naczyniu. Nie mam problemów z czasem, bo cały obiad robi się równocześnie i jest gotowy w tym samym czasie. Siadasz i jesz. Znając moje zabieganie i lenistwo, wiem że jest sporo dań, których nie chciałoby mi się robić tradycyjnymi metodami. Np. placki ziemniaczane, thermomix masę na placki ziemniaczane przygotowuje w 20s… smaży Mąż. A ja mam czas dla… dzieci. 😀

Rumba
Czyli odkurzacz, który sam odkurza. Jeszcze go nie mam ale to kolejny punkt na mojej liście ułatwiania sobie życia. Mając dzieci odkurzanie podłogi to czynność wykonywana minimum raz dziennie. Mimo iż moje dzieci są bardzo chętne do pomocy… to wiem, że wolałabym się z nimi bawić niż sprzątać. No i cóż… rumba jest zdecydowanie dokładniejsza w porządkach od rocznego dziecka.

A jakie są według Was rzeczy zdecydowanie usprawniające macierzyństwo?
A może sprawiłyście sobie jakieś urządzenie które nie spełniło Waszych oczekiwań albo wręcz przeciwnie, drobiazg, który przeszedł Wasze najśmielsze oczekiwania?

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*