Meble dziecięce, czym się kierować podczas wyboru?

Jeśli mamy dziecko to prędzej czy później zaczniemy się rozglądać za miniaturowymi mebelkami specjalnie dla niego. W dzisiejszych czasach, gdzie wybór owych mebelków jest wręcz przytłaczająco spory, możemy poczuć się zagubieni. Ale nie dajmy się zwariować! Wybierając mebelki dla dziecka, róbmy to rozważnie. Kierowanie się marką, ceną czy wyglądem może nie przynieść nam oczekiwanego efektu. Dlaczego? Każde dziecko jest inne, więc i jego sposób użytkowania mebelków będzie nieco inny i nie koniecznie będzie miał on coś wspólnego z tym jak korzystają z nich dorośli. Mebelki dla naszych pociech możemy znaleźć w profesjonalnych sklepach jak chociażby ten http://akma-niedomice.pl/ , jak również w sieciówkach czy kioskach. Czym się kierować podczas wyboru? Jak dla mnie są trzy kluczowe kwestie.

mb1Lekkość
Ponieważ mebelek ma służyć naszemu brzdącowi warto o nim pomyśleć. Najlepiej jeśli samo będzie ono mogło bez problemu korzystać np. ze swojego krzesełka przenosząc czy przesuwając je bez problemu. Inaczej to my będziemy musieli się nagimnastykować usługując naszemu dziecku przy najmniejszych czynnościach związanych z ustawieniem stołeczka.

mb2Czyszczenie
Nie oszukujmy się… dziecko to olbrzymia ilość rzeczy do sprzątania i obejmuje to również jego mebelki. Dlatego zadbajmy o swój czas i nerwy od początku. Wybierzmy mebelki z tworzywa, które będzie się łatwo sprzątać. Gładki plastik bezproblemowy do sprzątania na mokro i sucho… może to jest właśnie to? (Pastele też da się łatwo doczyścić… sprawdzałam)

mb3Praktyczność
Nie zawsze np. krzesło z oparciem będzie lepsze od krzesełka bez oparcia… Dlaczego? Bo dziecko, nie zawsze używa mebli tak jakbyśmy tego oczekiwali. Krzesło może być krzesłem, ale może być też stolikiem, a po odwróceniu nawet statkiem kosmicznym. Zanim dokonamy zakupy, poprzyglądajmy się jak nasze dziecko korzysta z mebli. Może lubi je przesuwać, odwracać, a może ma swój ulubiony kształt. Nie zawsze to co jest małym odzwierciedleniem naszego ideału będzie ideałem dla naszego dziecka. A przecież to właśnie o zadowolenie naszej Pociechy tutaj chodzi.

Jedna myśl do “Meble dziecięce, czym się kierować podczas wyboru?”

  1. Oczywiście liczy się też materiał wykonania, farby jakimi są lakierowane i warto sprawdzać certyfikaty firm – to bardzo ważne, w końcu użytkownikami są nasze dzieci 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *