Alicja Konarska/ 9 lipca, 2017/ PO MOJEMU/ 1 comments

Metal… może nam się kojarzyć z budową, sztuką czy super bohaterami. Jednak prawda jest taka, że w odpowiedniej formie jest nam bardzo pomocny.

Jak obrobić metal? Toczenie z metalu, frezowanie, gwintowanie, to dosyć profesjonalne pojęcia z dziedziny komponentów metalowych, którymi profesjonalnie zajmuje się firma taka jak ta mettec.com.pl. Ja aż tak profesjonalnie na metalu się nie znam więc napisze bardziej praktycznie.

Wracając do tematu… o jakich formach metalu mowa?

Śrubokręt, gwoździe i młotek
Chyba przyznacie mi racje, że właśnie te przedmioty zazwyczaj są wykonane z metalu. Te w moim domu na pewno. I nie wyobrażam sobie, że mogłoby ich zabraknąć. Nie chodzi tu tylko o remonty, ale o konserwacje… lub powieszenie obrazka. Śrubokręt pomoże nam nawet dokręcić obluzowaną śrubę w uchwycie garnka, czy desce do prasowania… Gdyby nie on już dawno wiele rzeczy w moim domu rozsypałoby się na części pierwsze.

Agrafki, pinezki i igły
To takie pierdoły, które potrafią zdziałać cuda. Agrafka potrafi pomóc gdy akurat uciekł sznurek z kaptura w bluzie lub jako szybka naprawa/dopasowanie niemal każdego stroju. Pinezki są idealnie do tablicy korkowej, przydadzą się także przy wieszaniu lampek w okresie świątecznym oraz… żeby trampki mogły stepować. Igły chyba nie muszę tłumaczyć, jednak dodam tylko, że są takie przy, których nie trzeba się męczyć przewlekając przez dziurkę… polecam.

My sami
No bo w końcu dom bez ludzi to nie dom. To my go tworzymy i co ciekawe też zawieramy metal. A dokładniej 0,2 mg złota, 1,75 mg platyny oraz miedź. Co prawda wszystkie te metalowe substancje w naszym organizmie są warte około 30gr… więc nie ma co fatygować się na skup złomu.

 

Share this Post

1 Comment

  1. Ostatni akapit skradł moje serce, jesteś wspaniała 😀 u nas na blogu jest rozdanie, można zgarnąc kilka fajnych gadżetów, koniecznie weź udział 🙂 http://www.pinkypromisegang.blogspot.com

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*