Moje Zwierzaki

Alicja Konarska/ 30 września, 2019/ PO MOJEMU, ZWIERZAKOWO/ 0 comments

Zwierzaki w moim życiu były chyba od zawsze, dlatego w tym wpisie postanowiłam Wam przedstawić moich aktualnych podopiecznych 🙂

Szynszyle


A zaczęło się od tego, że planowałam mieć świnki morskie ;D. W naszym domu w tedy nie było żadnych zwierząt… jednak los chciał, że natrafiłam na Dyzia i Zyzia. Dwóch Szynszylowych braci, których w sumie można powiedzieć, że początkowo ukradłam :D. Mieli być u nas tymczasowo… jednak podstępnie skradli moje serduszko i zostali na stałe. Po zmianie ich lokum na zdecydowanie większą wolierę (Perfect maxi), stwierdziłam, że zmieścił by się tam jeszcze trzeci. Utrudnieniem było to, że dostałam zgodę tylko na jasnego szynszyla z czerwonymi oczami. Jak na życzenie na Adoptuj Szynszyla, pojawiło się ogłoszenie o takowym do adopcji… i tak trafił do nas Hyzio. Tak oto zamieszkali z nami Dyzio, Zyzio i Hyzio.

Koty


Koty były w moim życiu chyba zawsze, co za tym idzie nie wyobrażałam sobie domu bez kota. Więc kiedy dostałam sms-a od Teściowej, że jej znajomej właśnie okociła się kota…. długo się nie zastanawiałam. Tak trafiła do nas Kawka, kotka czarna jak kawa. Szybko dostała przydomek Nocnej Furii. Jednak widać po niej było, iż brakuje jej towarzysza. A żeby nie było tak łatwo, poszukiwaliśmy dla niej towarzysza w kontraście czyli całego białego. Tak więc bo Mleczka (bo tak dostał na imię) pokonałam prawie godzinną trasę :D. No bo co to za Kawka bez Mleczka ;D.

Akselotle

Akselotle to zwierzaki żyjące w akwarium, tak jakby ktoś nie wiedział. Całe moje młodzieńcze lata, miałam w soim pokoju akwarium. Początkowo nie miałam, możliwości go wziąć, ze sobą, więc zostało u moich rodziców. Już nie pamiętam jak to się stało, że dostaliśmy niewielkie akwarium z kilkoma rybkami… i się zaczęło, wkręciłam się na nowo. Początkowo były tylko rybki, lecz gdy odkryliśmy akselotle… od razu wiedzieliśmy, że takie stwory muszą się znaleźć w naszym akwarium. Akurat w naszym zaprzyjaźnionym sklepie akwarystycznym były takowe… więc szybko znalazły się w naszym akwarium.

Na dzisiaj tyle

W tym wpisie starałam się bardzo po krótce opisać moje zwierzaki. Tak na prawdę o każdym z nich mogłabym gadać godzinami, więc myślę, że jeszcze powstaną o nich jakieś wpisy ;P

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*