Podróże z dzieckiem – pociąg, samolot a może auto?

Alicja Konarska/ 15 marca, 2017/ AKTYWNIE/ 0 comments

Kiedy jest się rodzicem, chciałoby się dziecku pokazać cały świat. No i czemu  nie?! Podróże z dziećmi to nic strasznego jeśli ma się to dobrze przemyślane. My mamy już za sobą nie jedną podróż z dziećmi. Były trasy mnie i bardziej udane i wszystko sprowadza się do tego samego… jeśli podróż przemyślisz wcześniej, nie dasz się zaskoczyć byle czemu. Będziesz gotowa na wszystko, a twoim dzieciom nic nie stanie na przeszkodzie by poznawać świat. Czym najlepiej podróżować z dziećmi? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a opcji mamy wiele…

Auto
Zdecydowanie najczęściej wybierany środek transportu. Kiedy sam prowadzisz, sam ustalasz postoje, gdzie i jak długo trwają. Nie masz większego problemu jeśli chcesz się gdzieś po drodze zatrzymać na dłużej i pozwiedzać. Nasze auto jest też miejscem znajomym dzieciom, więc czują się w nim bezpiecznie. Jednak ograniczeniem jest dystans. Dłuższe trasy lepiej pokonywać nocą, gdy dziecko śpi, długa podróż za dnia może nas wymęczyć bardziej niż dzieci. To co nam pomagało przetrwać dłuższe dziennie podróże, to czytanie książek, zabawy i dyskusje na temat rzeczy za oknem… i psiak. Muszę przyznać, że w naszym wypadku połączenie pies plus dzieci w podróży to coś idealnego.

Samolot
Zamiast jechać dzień i noc autem, możemy spędzić 1,5h w samolocie. Może uda nam się nawet trafić z lotem w drzemkę dziecka… chyba nie da się wymarzyć bardziej idealnej podróży. Marzy mi się tylko jeszcze żeby w Krakowie był taki parking jak koło lotnisko warszawa modlin . Dojechać swoim autem najbliżej jak się da do lotniska to jedno, a bezpieczne dowiezienie dzieci to drugie. Nawet dojeżdżając na lotnisko trzeba pamiętać o fotelikach samochodowych dla dzieci… to samo tyczy się powrotu. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest parking długoterminowy w pobliżu lotniska. Nasze auto jest tam bezpieczne, podczas naszej nieobecności, a my nie mamy problemu z transportem dzieci na i z lotniska.

Pociąg
Jazda pociągiem to atrakcja sama w sobie. Całkiem spora swoboda ruchów, bo można się przejść z dzieckiem kawałek i rozprostować kości. Oboje rodziców jest w pełni do dyspozycji dzieci, więc i dzieciom lepiej i mama się nie zamęczy. W razie czego, można wybrać wagon sypialny i całą rodziną wygodnie przespać podróż, a na miejscu obudzić się wypoczętym.

My mimo wszystko najczęściej podróżujemy autem. Ze względu na dopasowanie czasowe jak i ilość dziecięcych gabarytów (wózek i klocki lego muszą być) najlepiej sprawdza się u nas auto. A Wy jak najchętniej podróżujecie z dziećmi?

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*