Alicja Konarska/ Luty 3, 2016/ Bez kategorii, PO MOJEMU/ 0 comments

FullSizeRenderO tym, że spodziewając się narodzin Gabrysia zaopatrzyłam się w poduszkę do karmienia pisałam Wam już tutaj. A dzisiaj będzie o tym jak ta poduszka się sprawdziła w praktyce. Czy warto się zaopatrzyć w poduszkę do karmienia gdy w domu mamy pod dostatkiem rożnym poduszek? Zdecydowanie- TAK! A dlaczego? Już piszę. Poduszka do karmienia od TINY STAR zachwyciła mnie od razu wspaniałym muzycznym wzorem, mięciutkim minky i perfekcyjnym wykonaniem. Ale na tym jej zalety się nie kończą. Więc po kolei…

1. Pozycja do karmienia
Kiedyś patrząc na takiego poduszkowego „rogala” wydawał mi się on idealny tylko do karmienia w pozycji klasycznej czy krzyżowej… tak naprawdę sprawdza się w każdej pozycji, nawet leżącej. Zapewniając niesamowitą wygodę i nam i dziecku. Biorąc pod uwagę jak wiele czasu tak na prawdę poświęcamy na karmienie. Ten poduszkowy komfort jest wart swojej ceny.

2. Nasz kręgosłup i ramiona
Dzięki poduszce możemy zachować prawidłową pozycje do karmienia, nie garbiąc się, ani nie trzymając cały czas dziecka na rękach. Nie forsujemy swoich ramion, w końcu i tak dużo czasu trzymamy naszego Skarbka na rękach, więc podczas karmienia możemy odpocząć. A dzięki temu, że możemy spokojnie siedzieć prosto podczas karmienia, zaoszczędzimy sobie bólu kręgosłupa.

3. Tak wygodnie, że aż…
No właśnie, z tą poduszką jest wygodniej nie tylko nam. Ale chyba przede wszystkim dziecku. Poduszka towarzyszyła nam już w szpitalu i od samego początku mogłam zaobserwować, że dzięki niej jest nam wygodniej. A ta wygoda wpływa na to, że Gabryś jadł o wiele chętniej leżąc na poduszce. Ba! Nawet o wiele, chętniej zasypiał leżąc na niej po karmieniu. Karmiąc z poduszką, o wiele łatwiej jest się dziecku prawidłowo przyssać. Co dla noworodka wcale nie jest takie łatwe. Dzięki poduszce nauka karmienia przebiegła o wiele przyjemniej. I dla mnie i dla Gabriela.

W pierwszym wpisie o poduszce do karmienia, pisałam także o innych jej zastosowaniach niż tylko karmienie. I w każdym sprawdziła się w 100%. Co czyni poduszkę do karmienia od TINY STAR naszą poduszką do zadań specjalnych. Jeśli kiedyś myślałam, że poduszka do karmienia to coś zupełnie zbędnego to… teraz zdecydowania się z tego wycofuje. Poduszka do karmienia to jedna z bardziej niezbędnych rzeczy w wygodnym macierzyństwie. A wygoda jest ważna, żeby nie zrazić sobie bycia Mamą… w końcu to rola na całe życie. 😉 A jakie są wasze wrażenia z poduszkami do karmienia?

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*