Skąd wziąć zwierzątko ?

Alicja Konarska/ 18 października, 2019/ PO MOJEMU, ZWIERZAKOWO/ 0 comments

http://niekupujadoptuj.com/

Skąd wziąć zwierzątko … wielu osobą pierwszy na myśl przychodzi sklep zoologiczny. Jednak jest to zdecydowanie najgorsza opcja. Gdzie więc najlepiej udać się po zwierzaka i dlaczego?

Fundacja lub Stowarzyszenie

https://www.facebook.com/Puchaty-Patrol-Stowarzyszenie-na-rzecz-R-S-i-M-Z-294699221188100/?tn-str=k*F

To zdecydowanie najlepsza według mnie opcja. Fundacje i Stowarzyszenia, zazwyczaj mają swoje Domy Tymczasowe. W których przebywają ich podopieczni i mają tam zapewnione odpowiednie warunki oraz opiekę. Aby móc adoptować zwierzaka z takiego miejsca, musimy najpierw wypełnić ankietę adopcyjną. Zwierzaki trafiające do fundacji, często są po traumatycznych przejściach, a my możemy zapewnić im cudowne nowe życie. W pełni znamy ich stan zdrowia, co przeszły, czym były ewentualnie leczone oraz jak prezentuje się ich stan zdrowia aktualnie. Piszę tutaj ogólnie o zwierzakach, bo praktycznie do każdego gatunku znajdziemy jakieś stowarzyszenie nim się specjalizujące.
Fundacja Pomocy Goldenom AUREA – tak… można adoptować rasowego psa
Chomicz Dzielnica – nawet chomika można adoptować 😉
Puchaty Patrol – no nie mogło ich tutaj zabraknąć, w końcu od nich można adoptować Szynszyle <3
Jest jeszcze masa innych fundacji i stowarzyszeń, bardzo pomocny w wyszukiwaniu ich jest facebook i google.

Adopcja z grupy lub olx

https://www.facebook.com/Adoptuj.Psiaka.Z.Krakowskiego.Schroniska/?tn-str=k*F

Tutaj sytuacja ma się podobnie jak wyżej. Jednak nie zawsze mamy pewność, że zwierzak był wcześniej trzymany w dobrych warunkach. Tyczy się to głównie ogłoszeń z olx, gdzie bardzo dużo jest zwierzaczków do adopcji lub oddania za darmo. Czasem nawet z całym wyposażeniem. Jeśli był w domu tymczasowym, zapewne dostaniemy informacje o jego stanie zdrowia. Jeśli był u osoby prywatnej i mamy wątpliwości co do warunków, w jakich zwierzak był trzymany, warto udać się na wizytę kontrolną do weterynarza. Jest całkiem sporo grup adopcyjnych na facebooku, gdzie wystarczy obserwować pojawianie się ogłoszeń. Często pojawiają się tam ogłoszenia z całej polski.
Adoptuj Szynszyla – właśnie tutaj znalazłam moje Szynszyle
Szczury, świnki morskie, gryzonie, króliki – oddam, adoptuje
Adoptuj króliki i gryzonie z okienka życia
Adoptuj psiaka z krakowskiego schroniska
Tutaj macie kilka przykładów, ale tych grup jest na prawdę dużo.

Hodowla

Mam tutaj na myśli prawdziwe hodowle, nie te pseudo. Zwierzaki zakupione w hodowli sporo kosztują. Jednak w rodowodzie mamy zapisane pełne pochodzenie zwierzaka. W prawdziwych hodowlach, nigdy nie są dopuszczane do rozmnażania osobniki nieznanego pochodzenia, o wątpliwej lub słabej genetyce. Kupując zwierzaka z hodowli, mamy pewność, że będzie on pozbawiony wad wrodzonych i genetycznych. Będzie miał zapewnioną prawidłową dietę i dobre warunki. No i najpewniej będzie młodziutki osobnik. Inna sprawa, że dosyć ciężko o dobre i sprawdzone hodowle.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*