Targi Książki 2021 – tym razem coś innego!

Alicja Konarska/ 25 września, 2021/ PO MOJEMU, RECENZJE/ 0 comments

Targi Książki 2021 zbliżają się wielkimi krokami, a ja przebieram nóżkami z niecierpliwości. Po przegapieniu zeszłorocznych Targów Książki, z jeszcze większym wytęsknieniem oczekuje tegorocznej edycji. Co ciekawe, tym razem, moje ulubione książkowe wydarzenie, będzie inne od jego poprzedników, a to za sprawą oryginalnej formy. Jakiej? Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, planowane jest połączenie dwóch form, tradycyjnej oraz on-line. Przyznam szczerze, że bardzo podoba mi się ten pomysł.

Jak to ma wyglądać?

Oprócz tradycyjnych spotkań na targowych stoiskach, będziemy mogli uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych w salach seminaryjnych nie tylko na żywo, ale także z domowego zacisza. Wszystko ma być streamowane na żywo, jak dla mnie brzmi cudownie! Co więcej, ma być „Targowa TV” nadająca z samego serca Targów, ten format myślę, może być bardzo przydatny. Zakładam, że będzie w nim przedstawiona aktualna promocja i konkursy z danych stanowisk. Będzie można odbyć także wirtualny spacer po Targach Książki 2021. Jak dla mnie to wszystko brzmi świetnie i oby takie było. Mam oczywiście nadzieję, że pandemia się skończy, ale mam również nadzieję, że ta forma on-line rozwinie się w następnych latach.

Kto będzie a kogo nie?

Może i nie wiem, czyje dokładnie stanowiska się pojawią i czy będzie mi dane zawitać do moich ulubionych wydawnictw. Jest jednak w tym temacie jedna rzecz, która zwróciła moją uwagę, a mianowicie jest opcja dla wystawcy on-line. Co oznacza, że nawet jeśli nie będzie stoiska danego wydawnictwa, nie oznacza to, że nie będziemy mogli kupić jego książek. Jeśli dobrze zrozumiałam, będzie przeznaczone stoisko – dystrybutor, dla wystawców, którzy w tym roku rezygnują z fizycznej obecności na Targach Książki 2021.

Targi Książki 2021

Podsumowując, zapowiada się ciekawie i przełomowo. Ostatni raz na Targach Książki byłam dwa lata temu i dla mnie mnie to zdecydowanie zbyt długa rozłąka z tym wydarzeniem. W tym roku już nie odpuszczę i na pewno mnie tam nie zabraknie i odwiedzę stoiska wszystkich moich ulubionych wydawnictw. No i mam nadzieję, że uda mi się odkryć coś nowego. Już nie mogę się doczekać!

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*