TOP 10 # Cechy Ludzi Sukcesu

Alicja Konarska/ 26 września, 2017/ PO MOJEMU/ 2 comments

Chyba każdy chciałby być człowiekiem sukcesu. Wielu się zastanawia jak go osiągnąć, co zrobić żeby mi się udało. A może najlepiej jest skupić się na sobie i rozwijać w sobie odpowiednie cechy potrzebne do osiągnięcia sukcesu? Oto kilka cech, które charakteryzują ludzi, którzy odnieśli sukces.

#1 Empatia
Traktują innych tak jak sam chciałbyś być traktowany. Upominajmy, motywujmy, pomagajmy, ale nie zapominajmy o szacunku do drugiego człowieka.

#2 Pracowitość
Nie musisz od razu stawać się pracoholikiem pracującym 24h/dobe (choć jeśli lubisz to co robisz to nie wykluczone, że tak się stanie). Jednak kiedy pracujesz dajesz z siebie 100% (lub więcej). A jeśli starczy Ci czasu to… „co masz zrobić jutro zrób dziś”

#3 Samodoskonalenie
Jedna z ważniejszych cech. Nie masz już obowiązku się uczyć, nie musisz… ale CHCESZ! Chcesz się doskonalić, wiedzieć więcej, rozwijać się. Nie stoisz w miejscu lecz przesz do przodu.

#4 Wytrwałość
Aby osiągnąć sukces musisz być wytrwały w dążeniu do niego. Pewnie nie wszystko będzie szło idealnie zgodnie z naszym planem. Ale chodzi o to by się nie poddawać, lecz sukcesywnie dążyć do celu. Jeśli zdarzy Ci się krok „w tył” to zrób dwa „do przodu”.

#5 Konkretny Cel
Aby osiągnąć sukces, musisz wiedzieć do czego dążysz. To chyba oczywiste. Umiejętność wyznaczania sobie celów, tych dużych i małych to niemal jak mapa do celu.

#6 Zdolność planowania
Jak to się mówi „czas to pieniądz” więc nie wydajmy go na głupoty. Jeśli dobrze zaplanujemy swój czas to bez problemu znajdziemy czas na wszystko. Na relaks, na prace, na rodzinę. Umiesz dobrze zaplanować wakacje jak również… zaplanować osiągnięcie sukcesu

#7 Wyobraźnia
Wyobrażenie sobie wielu rzeczy to tak na prawdę połowa sukcesu. Wyobraźnia to taka nasza własna wizualizacja. Wyobraź sobie jak ma wyglądać twój biznes i wprowadź to w życie!

#8 Nie bać się zmian
Zmiany potraktujmy jak nowe wyzwania. Chcąc odnieść sukces, nieraz będziemy zmuszeni stanąć przed trudnymi wyborami, które niemal wywrócą nasz świat do góry nogami.

#9 Łamać zasady
Dla jasności, łamanie zasad to nie łamanie prawa. Myślmy nie szablonowo, wychodźmy poza utarte schematy. W końcu tak tworzy się prawdziwe przełomy!

#10 Bądź sobą i rób to co lubisz
Bądź tym kim chcesz być, bądź sobą! Postaraj się być najlepszą wersją siebie samego. Rób to co lubisz robić… a sukces będzie w tedy tylko nieuniknioną konsekwencją twoich działań. 😉


Czy Cechy ludzi sukcesu cechują także Ciebie…

Share this Post

2 Comments

  1. Przez rok zarówno przychody jak i zatrudnienie w jednej mojej firmie urosły o 200%. Biznes związany z nieruchomościami urósł oprawie 300%. Również blog o którym rok temu nie myślałem, może zarabiać, dziś przynosi całkiem fajne pieniądze. Powoli coraz bardziej wkręcam się w prowadzenie kanału na Youtube. Daje mi to naprawdę sporą satysfakcję.
    Wszystko to dzięki wytrwałości i działaniu. I to są wg mnie podstawowe cechy sukcesu.

  2. Dokładnie tak! Szczególnie wytrwałość, cel i planowanie to są cechy ludzi sukcesu. Ci z którymi miałem okazję współpracować i cechowali się tym odnosili sukcesy, Ci którym tego brakło w tym cierpliwości, nie czerpali 100% korzyści zwłaszcza w kontekście pozycjonowania i budowania sukcesu w sieci i nie tylko. Pozdrawiam.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*