Alicja Konarska/ Marzec 3, 2017/ Bez kategorii/ 0 comments

Dzisiaj będzie o bezpieczeństwie „na obcasach”. A dokładniej, pisać będę o akcji, która tyczy się bezpieczeństwa kobiet – BezpiecznaJa.

Czym dla mnie jest bezpieczeństwo?
Poczucie bezpieczeństwa jest dla mnie bardzo ważne, bo to dzięki niemu mogę spać spokojnie. Nie chodzi tutaj tylko o to aby czuć się bezpiecznie we własnym domu, zamkniętym na cztery spusty. Chodzi o to aby czuć się bezpiecznym zawsze i wszędzie, oraz móc zapewnić bezpieczeństwo swoim najbliższym. Nie jest to łatwe zadanie zwłaszcza gdy jest się kobietą. Jednak wierzę, że płeć piękna wcale nie jest taka słaba za jaką się ją uważa. Jeśli umiem wyczuć potencjalne zagrożenie, jestem w stanie go uniknąć. Jeśli jest już za późno i znalazłam się w zagrożeniu, nie poddając się lękowi jestem w stanie wyjść cało z opresji. Świadomość swoich możliwości to to co pozwala w krytycznych sytuacjach zachować jasność umysłu.

Bezpieczeństwo to poczucie, że mogę swobodnie wybrać się na spacer do parku… na zakupy… do miejsc gdzie gdzie potencjalnie czeka na nas najwięcej zagrożeń.

Ważne jest to aby umieć sobie z nim poradzić w sytuacjach niebezpiecznych, a najlepiej ich uniknąć. Dlatego właśnie powstała akcja „BezpiecznaJa„. Akcja mająca na celu uświadamianie nas kobiet o tym, że możemy czuć się bezpieczne. Uświadomić to, że mamy wpływ na własne życie i w momencie jego zagrożenia możemy je ocalić. Nie musimy być bierne, możemy działać, a nasze działania mogą ocalić nie tylko nas.

Do akcji zostałam zaproszona bezpośrednio przez BezpiecznaJa, za co serdecznie dziękuję. I bez wahania zdecydowałam się zostać Ambasadorką tej akcji.

Bezpieczeństwo kobiet jest ważne! Ty także możesz pomóc! Jak? już pisze…

„Chodzi o wspólną blogerską działalność charytatywną, wsparcie kobiecego projektu bezpłatnych szkoleń dla kobiet i nastolatek w zakresie prewencji przemocy i gwałtu, BezpiecznaJa. Projekt rozpoczyna obecnie ogólnopolską trasę bezpłatnych szkoleń w każdym mieście dla uczennic lokalnych szkół gimnazjalnych i średnich oraz osobno dla kobiet 18+. Na początek tego celu [20 szkoleń w 10 miastach] Stowarzyszenie FAIR IS zbiera środki poprzez akcje crowdfunding’ową [CF].
Szkolenie mocno rozwojowe, motywujące, budujące świadomość i siłę do zmiany swojego życia.
Cała akcja świetnie wpływa na PR bloga, a do tego powoduje zwiększenie odwiedzin.

Jak?

1. Każdy bloger i blogerka biorący udział we wspólnej akcji robią specjalny wpis na blogu.
Tytuł wpisu powinien zawierać zwrot: „Blogerzy dla BezpiecznaJa” oraz zawierać tę frazę w treści oraz słowach kluczowych żeby zwiększyć wyszukiwalność bloga po tej frazie. Szczególnie mocne działanie SEO na samym początku akcji, bo blog trafia w silniki googl’a jako jeden z początkowych i bardzo długo wyskakuje na pierwszych miejscach w wyszukiwarce.
Wpis musi tez zawierać aktywny link do akcji CF BezpiecznaJa [pomagam.im/BezpiecznaJa]

2. Stowarzyszenie FAIR IS umieszcza logo i link do każdego bloga biorącego udział w akcji [po przesłaniu do nas linku do wpisu oraz logo] na bezpośredniej stronie bezpiecznaja.pl w zakładce „wspierający / blogerzy”. Dodatkowo raz w tygodniu publikujemy na naszym FP link do zaktualizowanej zakładki. To samo zostanie umieszczone w zakładce Wspierający / Blogerzy na oficjalnej stronie Stowarzyszenia FAIR IS, które jest patronem akcji BezpiecznaJa. [fairis.pl]

W akcję włączają się również sportowcy i muzycy.

3. We wpisie powinna znaleźć się informacja o blogerze od którego wywodzi się akcja oraz zachęta dla czytelników i innych blogerów do wzięcia udziału w akcji. Oni również umieszczają u siebie we wpisie link do bloga, na którym trafili na akcję i zachęcają swoich czytelników. W ten sposób powstaje powiązana sieć linków.

4. Należy też napisać w kilku słowach „co rozumiesz przez „poczucie bezpieczeństwa”” lub „dlaczego uważasz, że bezpieczeństwo jest ważne.

5. Gdybyś dodatkowo zechciał/a wesprzeć akcje jakaś wpłatą, nawet 5 zł, warto wtedy zakładając konto na pomagam.im założyć od razu konto firmowe z nazwą bloga, podać w opisie link do niego, jakiś ciekawy opis i dać się poznać jako darczyńca dodatkowej grupie docelowej, która przegląda profile tych, którzy wspierają projekt. Pojawia sie wtedy od razu kolejny świetny, wysokowartościowy link prowadzący do Twojego bloga.

Kiedy Twój wpis powstanie, przyślij proszę link do niego oraz swoje logo na adres blogerzy@bezpiecznaja.pl”

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*