Wydawnictwa, które odwiedzę na Targach Książki

Alicja Konarska/ 1 października, 2019/ PO MOJEMU, RECENZJE/ 0 comments

Targi książki zbliżają się wielkimi krokami, bo już 24-27 października w EXPO w Krakowie. Jest to jedno z moich ulubionych wydarzeń w roku. Jakie wydawnictwa planuje odwiedzić w tym roku? Już Wam piszę 😉

Lubię czytać i dobrze mi z tym

O tym, że lubię czytać książki pewnie wiecie… albo się domyśliliście po tym wpisie 😀 . A że nie ma nic lepszego dla miłośnika książek niż Targi Książki… no to nie może mnie tam zabraknąć. Ponieważ jest to spora impreza, zazwyczaj szykuje się na nią wcześniej chociażby zaznaczając na mapce (do pobrania tutaj), które stanowiska szczególnie chce odwiedzić. Dla ułatwienia dla Was oto kilka stoisk, które na pewno odwiedzę.

Wydawnictwo Otwarte (D3)

Musze przyznać, że dawno nie miałam w rękach ich książek. Jednak ostatnio w moje łapki wpadł „Weterynarz z przypadku”, którego niemal pochłonęłam. Co za tym idzie już w krótce możecie się spodziewać recenzji. Więcej książek tego wydawnictwa raczej czytał mój Mąż, jednak tym razem na pewno odwiedzę ich stoisko aby poszukać innych wciągających książkowych perełek jak ta wspomniana nieco wyżej.

Wydawnictwo Znak (C14)

Po przeczytaniu książki Szymona Hołowni „Boskie zwierzęta”, bardzo spodobał mi się jego sposób pisania. A, że to jego nie pierwsza i nie ostatnia książka wydana przez Znak, mam nadzieję zaopatrzyć się tutaj w więcej jego książek… i może odkryć inne równie ciekawe i wciągające. Oni wydają też „Mikołajka”, więc jeśli ktoś nie posiada tej ponadczasowej książki to koniecznie zajrzyjcie.

Fabryka Słów (C39, C53)

Fantastyka w naprawdę dobrym wydaniu. To dzięki serii o Jakubie Wędrowyczu napisanej przez Andrzeja Pilipiuka tak wciągnęłam się w czytanie. Takiego humoru i nie szablonowego myślenia nie znalazłam jeszcze nigdzie indziej. A że brak mi najnowszej książki z tej serii „Karpie bijem” (czego bardzo się wstydzę ;P) no to muszę nadrobić to niedopatrzenie.

Wydawnictwo Agora (A7, K19, K20)

Wydali oni biografię Michelle Obamy, o której słyszałam tak wiele pozytywnych opinii… że jest to pierwsza biografia w moim życiu, którą mam zamiar przeczytać. Nie wiem jak to się stało, ale jeszcze nigdy nie przeczytałam żadnej biografii… chyba czas to zmienić.

Powergraph (C53)

Zdecydowanie i niepodważalnie najlepszego wydawnictwo jeśli chodzi o fantastykę na poziomie. Mamy chyba wszystkie książki tego wydawnictwa i nie zawiedliśmy się na ani jednej. Tutaj nie ma złych czy słabych książek. To swego rodzaju gwarancja jakości sama w sobie.

To już tyle ale…

Ostatnimi czasy mój gust literacki nieco się zmienił, a mianowicie zafascynował mnie reportaż i literatura faktu… czy coś w tym stylu. Więc jeśli macie coś tego typu do polecenia to piszcie w komentarzach. Będę bardzo wdzięczna. 😉

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*