Wygodnie w ciąży – to możliwe!

Gdy byłam w pierwszej ciąży czułam się świetnie i nie narzekałam… ale dużo spałam. Dlaczego? Chyba głównie dlatego, że nie do końca byłam w stanie odpowiednio się zregenerować w nocy, bo spory brzuszek nie pozwalał mi się wygodnie ułożyć. Dlatego w drugiej ciąży postanowiłam z tym zawalczyć. Wątpiłam aby mała Anika dała mi trochę luzu i czasu na sen w tedy kiedy ja bym tego chciała. I szczęśliwym trafem dostałam się do sklepu Poofi gdzie znalazłam poduchę dla ciężarnych. Poduchę, która przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Jestem wyspana, wypoczęta i pełna energii. A co ta poduszka ma w sobie takiego niezwykłego? Nie wiem (podejrzewam, że to jakieś czary) ale wymienię Wam kilka jej nie wątpliwych zalet.
FullSizeRender (8)

Wielkość
No cóż, w tym wypadku rozmiar ma znaczenie. Poduszka ciążowa Poofi jest po prostu olbrzymia! Ma kształt dziewiątki, dzięki czemu jest w stanie całą Cię „objąć” i utulić do snu. Podpiera rosnący brzuszek, odpowiednio wypełnia przestrzeń przy wyginającym się kręgosłupie oraz odciąża biorą. Jednym słowem pełny komfort.
FullSizeRender (7)

Dwa rodzaje wypełnienia
Poduszka choć jedna składa się z dwóch części. Twardszej, której miejsce jest między nogami. Idealnie separuje nam nogi odciążając tym samym biodra. Dzięki twardszemu wypełnieniu tak łatwo się nie spłaszczy, właściwie to wcale tego nie zrobi. Miększa część poduszki ma za zadanie idealnie dopasować się do naszego ciała, które w trakcie ciąży bardzo się zmienia. Jeśli uznamy, że poduszka jest dla nas nieco za twarda, nie ma problemu, same może wyjąć nieco wypełnienia. Dzięki najwyższej jakości poduszka nie odkształca się i nie robi się bardziej płaska pod naciskiem naszego ciała.
IMG_2415

Mobilność
Poduszka choć duża, da się łatwo spakować do poręcznego pokrowca. Jednak jeśli udajesz się w dłuższą podróż będzie ona nie zastąpiona także w samochodzie. Ja sama podejrzewam, że gdyby nie ta poduszka nie przetrwałabym wakacyjnej podróży. Choć fotele samochodowe mamy wygodne, nie są one kształtem przystosowane do ciała kobiety w ciąży (chyba żaden fotel nie jest). Ale dzięki poduszce, mogłam się wygodnie ułożyć, a nawet zdrzemnąć i obudzić się wypoczętą! A zawsze spanie w samochodzie kojarzyło mi się z tym, że budzę się mniej lub bardziej „połamana”.
IMG_2412Leżenie na brzuchu
Choć spanie na brzuchu musiałam wykluczyć w miarę wcześnie jak dla mnie (biorąc pod uwagę, że kiedyś byłam w stanie przespać na brzuchu całą noc). Dzięki poduszce Poofi nie do końca musiałam rezygnować z leżenia na brzuchu. Dzięki temu, że z części poduszki mogłam sobie zrobić swego rodzaju gniazdko na brzuszek, mogłam tą pozycją się jeszcze troszke podelektować. Dzięki czemu rezygnacja z mojej ulubionej pozycji – leżenia na brzuszku, nie była tak drastyczna i przebiegła bardzo plynnnie i bez zbędnego płaczu.

Materiał
No cóż, nie da się ukryć, że poduszka jest wykonana z najlepszych materiałów i z największą dbałością o szczegóły. Ja wybrała opcje z pokrowcem Minky, który jest tak milutki, że mogłabym się do niego cały czas przytulać. Ta miękkość daje mi olbrzymie odprężenie. W razie zabrudzenia bez problemu możemy ściągnąć pokrowiec i wyprać w pralce. I tu powiem szczerze byłam zachwycona, bo zamek, choć jest długi niemal jak sama poduszka, jest perfekcyjnie schowany. Nie ma szans abyśmy obudziły się w środku nocy, bo poczujemy zimny zamek. Jest tak niewidoczny jakby go faktycznie nie było.
IMG_2273

Nie tylko do spania
Choć do spania poduszki używam zawsze, przydaje mi się ona znacznie częściej. Kiedy? 
#Gdy oglądam film zwijam ją odpowiednio aby mieć wygodne siedzenie.
#Gdy usypiam Anike, poduszka pełni funkcje przytulająco odciążającą. Anika wsuwa się do mnie do poduszki i jest nam obu wygodnie.
#Jako kojec dla śpiącego dziecka podczas drzemki. (Na wakacjach niezastąpiona)
#Da się nią owinąć tak, iż pełni funkcje poduszki do karmienia
#Daje odpoczynek w ciągu dnia. Nie muszę iść spać, wystarczy chwile w niej posiedzieć/poleżeć i już to daje niesamowicie wiele.

Minusy?
Musisz być gotowa na to, że ta poduszka jest tak wygodna i przyjemna w dotyku, że każdy będzie Ci ja podbierał w wolnej chwili. Ja gdy tylko wstanę rano z łóżka, to ani się obejrzę, a mój Mąż już sobie przywłaszcza moją poduchę. O Anice już nie wspomnę (nieraz traktuje ją jak Misia i się do niej wtula). Jedynie mam nadzieje, że za jakiś czas będzie można dokupić do tej poduszki dodatkowe pokrowce. 

Podsumowując – Nie sądziłam, że w ciąży może być tak wygodnie! Dziękuję Poofi! 😉

Jedna myśl do “Wygodnie w ciąży – to możliwe!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *