Zakupy dla szynszyli

Alicja Konarska/ 31 października, 2019/ PO MOJEMU, ZWIERZAKOWO/ 0 comments

Zakupy dla szynszyli robię dość regularnie. Co około 2-3 miesiące kupuję siano, zioła, karmę oraz inne potrzebne akcesoria. Co dokładniej wchodzi w skład takiego zamówienia? Dzisiaj właśnie o tym postanowiłam Wam napisać. A zakupy te zrobiłam w spizarniagryzonia.pl

Jeśli ktoś woli wersje video to proszę bardzo

Siano

Jest podstawą diet szynszyli, zazwyczaj zamawiam go około 3 kg. Tutaj wybrałam Jarnickie sianko ziołowe, w wersji podstawowej, z miętą oraz z koniczyną. Jest super jakości i moje wybredne Szynszyle je jedzą, więc jak widać według nich też jest dobre.

Zioła

Zioła to druga z najważniejszych rzeczy w diecie szynszyli. Można samemu stworzyć taką mieszankę lub kupić gotową. Ja korzystam z tej drugiej opcji i kupuję gryziółkę, gotową mieszankę ziół specjalnie dla szynszyli. W moim zamówieniu znalazły się 4 paczki po 800g każda.

Karma

Co ciekawe nie jest ona niezbędna w diecie szynszyli, jednak karma dobrej jakości jest zdecydowanie dobrym urozmaiceniem. Dobrej jakości karma powinna mieć przede wszystkim dobry skład, pozbawiony zbóż. Warto też aby miała formę zbitych granulek. Dzięki temu Szynszyle nie mają możliwości wybrzydzania, a my dostarczamy im zbilansowane danie.

Piasek

Co to za zakupy dla szynszyli bez piasku. My stawiamy na sepiolite, nie tylko jest jednym z najtańszych dostępnych piasków, ale jest zdecydowanie jednym z najlepszych. Przetestowaliśmy już kilka rodzajów piasku i ten wygrywa bez konkurencyjnie.

Przysmaki i akcesoria

W tych zakupach dla szynszyli oprócz naszych standardowych przysmaków (prasowany groszek, suszony topinambur i pyłek pszczeli), zakupiłam na próbę nasiona ostropestu. Podobno są zdrowe, wzmacniają odporność i w ogóle super, więc myślę, że warto spróbować. Dodatkowo kupiłam im dwa tunele z Ham-Steka, oraz paśnik z ziołami, również z tej firmy. Zaopatrzyłam się już także w prezent pod Szynszylową choinkę a mianowicie snack ball oraz crock-sy z versela laga, właśnie do owej zabawki.

To by było chyba na tyle w tym zamówieniu.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*